Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Kłecku

O nas

Podstawowym celem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kłecku jest prowadzenie wielokierunkowej działalności rozwijającej zainteresowania i zaspokajającej potrzeby kulturalne mieszkańców. Zajmujemy się pozyskiwaniem i przygotowaniem społeczeństwa do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenia jej wartości. Nasz priorytet stanowi również promocja kultury lokalnej w kraju i za granicą. W swojej działalności staramy się rozbudzać i zaspokajać zainteresowania i potrzeby kulturalne mieszkańców gminy poprzez organizowanie spektakli, koncertów, konkursów, festiwali, odczytów, imprez artystycznych i rozrywkowych, a  także organizowanie różnorodnych form edukacji kulturalnej i wychowania poprzez sztukę. Tworzymy również warunki do rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego. Zajmujemy się prowadzeniem działalności kinowej, gromadzeniem oraz dokumentowaniem dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, a organizując imprezy plenerowe, czy rekreacyjne, staramy się pamiętać o kultywowaniu tradycji regionalnych. Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Kłecku bez wątpienia stanowi centrum kultury nie tylko dla mieszkańców naszej gminy, ale również i okolicznych gmin. Przez ponad pół wieku w naszym ośrodku miało miejsce wiele wydarzeń kulturalnych, spotkań z wyjątkowymi gośćmi, a  w organizowanych przez nas zajęciach wzięły udział tysiące dzieci. Możemy pochwalić się działalnością wielu sekcji muzycznych, plastycznych czy teatralnych. Coroczne atrakcje organizowane podczas ferii zimowych i wakacji letnich przyciągają wielu chętnych do wspólnego spędzania czasu. Realizując nasze cele wykorzystujemy różne metody. Rozpoczynając od prowadzenia zajęć i warsztatów, na organizacji wydarzeń kończąc. Nieustannie rosnące zainteresowanie naszą placówką, a także wzrost liczby dzieci biorących udział w zajęciach, powoduje w nas potrzebę nieustannego rozwoju i doskonalenia. Efekty swojej nauki, dzieci uczestniczące  w zajęciach mają możliwość prezentacji podczas licznych imprez i wydarzeń organizowanych przez M-GOK, a także biorąc udział w konkursach, pokazując swoje talenty i reklamując naszą placówkę, jako miejsce ich rozwoju kulturalnego. Jednym z elementów samodoskonalenia jest modernizacja oraz ulepszanie naszej placówki. W ciągu czterech lat Urząd Miejski Gminy Kłecko dzięki środkom unijnym przeprowadził trzyetapowy proces termomodernizacji obejmujący wymianę okien, przejście na gazowy system ogrzewania, a także zamontowanie systemu wentylacyjnego. Jesteśmy po remoncie sali widowiskowej, mniejszych salek oraz biur. Nasz ośrodek uległ diametralnej zmianie. Został przystosowany do zmieniających się potrzeb i oczekiwań oraz spełnia najwyższe standardy jakości. Jesteśmy jednym z najprężniej rozwijających się ośrodków kultury w okolicy i nie zamierzamy poprzestawać na osiągniętych już celach, zrealizowanych projektach. Nieustannie chcemy osiągać więcej, robić coś lepiej, bardziej atrakcyjnie.

Bądź na bieżąco na

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 3 wydarzeń w tym miesiącu